Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę brutalnego napadu na taksówkarza

Data publikacji 28.02.2023

Policjanci z Golubia-Dobrzynia, zatrzymali sprawcę napadu na taksówkarza. Zatrzymanemu 40-letniemu mieszkańcowi powiatu rypińskiego, wkrótce zostaną przedstawione zarzuty.

W poniedziałek, 27 lutego 2023 roku w Kowalewie Pomorskim około godziny 18.40, patrol ruchu drogowego golubsko-dobrzyńskiej policji wykonujący czynności, dostrzegł mężczyznę wzywającego pomocy. Mundurowi od razu podbiegli do niego. Okazało się, że 70-letni kierowca taksówki padł ofiarą napadu i jest ranny. Funkcjonariusze natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy, równolegle wzywając pogotowie ratunkowe.  

Pokrzywdzony powiedział, że do Kowalewa Pomorskiego przyjechał z nieznanym mężczyzną, który zamówił kurs z Torunia do Kowalewa Pomorskiego. Po dojechaniu na miejsce, siedzący obok niego klient, zamiast zapłacić za kurs, użył wobec niego gazu, a następnie ugodził go nożem i uciekł. Informacja ta trafiła do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu, a następnie do wszystkich patroli będących w tym czasie w służbie.  Zaopatrzony przez medyków 70-letni pokrzywdzony trafił do szpitala.

Policjanci z golubsko-dobrzyńskiej jednostki zostali postawieni w stan gotowości. Ściśle współpracowali też z policjantami z Torunia, Wąbrzeźna i Rypina. Użyto psa tropiącego, który podjął trop i wraz ze swoim przewodnikiem szedł w ślad za sprawcą. Kryminalni zadziałali błyskowicznie. Efektem tych dynamicznych działań, było zatrzymanie, w niespełna dwie godziny od zdarzenia, sprawcy brutalnego napadu. Mężczyzna został ujęty w powiecie golubsko-dobrzyńskim. To 40-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego. Zaraz po zatrzymaniu trafił prosto do policyjnego aresztu.

Wkrótce, w prowadzonym w tej sprawie śledztwie, usłyszy zarzuty . Jeżeli ustalenia śledczych się potwierdzą, może mu grozić nawet kara dożywotnego więzienia.

(KWP w Gdańsku / sc)

Powrót na górę strony