Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali 72-latkę z płonącego mieszkania

Data publikacji 02.03.2023

W tym przypadku liczyła się każda sekunda. Do policjantów pełniących służbę na terenie Otwocka wpłynęła informacja od dyżurnego o pożarze w jednym z budynków wielorodzinnych. Na miejsce niezwłocznie udali się st. sierż. Paweł Stachniak i sierż. Igor Kałaska. Dzięki ich sprawnej i szybkiej akcji z płonącego mieszkania została wyprowadzona 72-letnia kobieta. Drogę jej ucieczki utrudniały zwisające z sufitu, topiące się przewody.

Szybkie reakcja policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku uratowała życie 72-letniej kobiecie, w której mieszkaniu wybuchł pożar.

Patrolujący miasto st. sierż. Paweł Stachniak i sierż. Igor Kałaska po informacji przekazanej przez dyżurnego o płonącym mieszkaniu w jednym z budynków wielorodzinnych natychmiast udali się na miejsce. Po wejściu do budynku zauważyli, że w jednym z mieszkań znajduje się kobieta, której drogę ucieczki z płonącego mieszkania utrudniły zwisające z sufitu, topiące się przewody elektryczne.

Policjanci natychmiast wyłączyli prąd w całym obiekcie, po czym wyprowadzili na zewnątrz 72-letnią kobietę. Po chwili wrócili do budynku i ewakuowali z niego pozostałych czterech mieszkańców.

Wezwani na miejsce strażacy ugasili pożar, a następnie oddymili pomieszczenia, do których spokojnie po zakończonej akcji gaśniczej mogli powrócić ewakuowani wcześniej mieszkańcy.

Poszkodowana 72-latka została zabrana do szpitala.

W takich sytuacjach liczy się każda sekunda. Dzięki profesjonalnym i skutecznym działaniom policjantów udało się uratować życie.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony