Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi odnaleźli desperata

Data publikacji 02.03.2023

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z piątego komisariatu odnaleziony został 28-latek, który w akcie desperacji próbował targnąć się na własne życie. Na szczęście mundurowi w porę udzielili mu pomocy i wezwali na miejsce karetkę pogotowia.

Do zdarzenia doszło w środę, 1 marca 2023 roku przed południem. Z numerem 112 skontaktowała się kobieta, która oświadczyła, że jej bliski wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Zdaniem rozmówczyni 28-latek był bardzo roztrzęsiony. Według kobiety miał udać się w kierunku pobliskich ogródków działkowych przy ulicy Jagiellońskiej.

Policjanci od razu skierowali tam najbliższe patrole z 5. komisariatu. Mundurowi już po kilkunastu minutach odnaleźli zdesperowanego 28-latka. Na szczęście mundurowi w porę udzielili mu pomocy i wezwali na miejsce karetkę pogotowia.

Przypominamy, że w razie trudnej sytuacji życiowej nie wstydźmy się prosić o pomoc. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo. Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

(KWP w Lublinie / sc)

 

Powrót na górę strony