Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrołęccy policjanci odzyskali skradzione w Niemczech przyczepy

Data publikacji 03.03.2023

Policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego rozpracowali grupę osób, które, jak wskazują wstępne ustalenia, dokonały kradzieży dwóch przyczep z terenu Niemiec. Do sprawy zatrzymano dwie osoby.

Policjanci z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego rozpracowali grupę osób, którzy jak wskazują wstępne ustalenia, dokonała kradzieży dwóch przyczep transportowych do przewozu zwierząt z terenu Niemiec. Do sprawy zatrzymano dwie osoby. Ostrołęccy policjanci odzyskali także na terenie powiatu ostrołęckiego skradzione przyczepy o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Pod koniec ubiegłego roku ostrołęccy policjanci z Wydziału Kryminalnego uzyskali informację, że na terenie powiatu ostrołęckiego mogą znajdować się dwie przyczepy do transportu zwierząt o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych, które zostały skradzione z terenu Niemiec.

W związku z powyższym ostrołęccy kryminalni zaczęli prowadzić czynności w tej sprawie. Policjanci krok po kroku badali wszystkie wątki tej kradzieży. Z uwagi na fakt, iż przyczepy zostały skradzione na terenie Niemiec policjanci, prowadząc swoje działania, ściśle współpracowali ze Strażą Graniczną oraz niemiecką policją.

Podjęte przez ostrołęckich policjantów czynności doprowadziły do jednej z posesji znajdującej się na terenie powiatu ostrołęckiego, na której znajdowała się jedna ze skradzionych przyczep. Przyczepa została zabezpieczona, natomiast policyjne działania były kontynuowane.

27 lutego bieżącego roku policjanci ustalili miejsce, w którym znajdowała się druga ze skradzionych przyczep. „Kryminalni” wspólnie z policjantami z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego i Dochodzeniowo - Śledczego weszli pod wytypowany adres również na terenie powiatu ostrołęckiego, gdzie odnaleźli skradziony przedmiot, został on także zabezpieczony. Jedna z przyczep nosiła ślady ingerencji w pola numerowe VIN. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn.

Zebrany dzięki dobrej współpracy z Prokuraturą Rejonową w Ostrołęce w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów dotyczących, m.in. kradzieży oraz pomocnictwa w kradzieży. Niebawem odpowiedzą oni za swoje postępowanie przed sądem.

(KWP w Radomiu / sc)

Powrót na górę strony