Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietypowa interwencja i jej miłe podsumowanie

Data publikacji 03.03.2023

Policjanci nakielskiej „drogówki” nie pozostali obojętni na prośbę uczestniczki ruchu, której na trasie popsuło się auto. Mundurowi sprawnie usunęli usterkę, umożliwiając kobiecie dalszą jazdę. Za okazaną pomoc kierująca złożyła podziękowania.

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego, pełniąc służby na trasach, spotykają się z bardzo różnymi sytuacjami. Przykładem może być ta sprzed kilku dni z Kcyni, kiedy do patrolu „drogówki” podjechała kierująca peugeotem, prosząc o pomoc w związku z usterką auta. Okazało się, że pojazd zgasł i kobieta w żaden sposób nie potrafiła go uruchomić. Mundurowi ocenili, że w aucie zapowietrzył się układ paliwowy, a wielokrotne próby jego odpalenia, spowodowały dodatkowo wyładowanie akumulatora.

Policjanci zadzwonili do mieszkającego nieopodal kolegi, również funkcjonariusza, szybko organizując narzędzia niezbędne do rozkręcenia potrzebnych do naprawy elementów. Potwierdziło się, że powodem awarii był zapowietrzony układ paliwowy, dlatego też mundurowi usunęli usterkę i uruchomili peugeota. Naprawiony pojazd, przekazali kierującej, by mogła ruszyć w dalszą trasę.

Pomoc mieszkańcom jest wpisana w zawód policjanta i o opisanej sytuacji z pewnością nikt by się nie dowiedział, gdyby nie podziękowania, jakie kierująca przesłała do nakielskiej komendy.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony