Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze zlikwidowali nielegalne salony gier

Data publikacji 03.03.2023

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili wspólne działania, których celem było zwalczanie przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem 8 maszyn. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Policjanci ze szczycieńskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na terenie miasta funkcjonują lokale, w których mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. W poniedziałek (27.02.2023r.) oraz we wtorek (28.02.2023r.) wspólnie z funkcjonariuszami olsztyńskiej KAS wkroczyli do dwóch punktów znajdujących się na terenie miasta. Znaleźli tam 8 automatów, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli urządzenia, w związku z naruszeniem przepisów o grach losowych. Automaty trafiły już do magazynów olsztyńskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za urządzenie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub bez zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

(as/rj)

"Na filmie widać funkcjonariuszy wchodzących do pomieszczenia w którym znajdują sie automaty do gier. W następnym ujęciu widaćfunkcjonariuszy zabezpieczających automaty"

  • policjanci i funkcjonariusze kas podczas akcji
  • policjanci i funkcjonariusze kas podczas akcji
  • policjanci i funkcjonariusze kas podczas akcji

Film SZCZ_kpp_kas.mp4

Pobierz plik SZCZ_kpp_kas.mp4 (format mp4 - rozmiar 13.5 MB)

Powrót na górę strony