Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16-latek kierował po alkoholu i narkotykach

Data publikacji 18.06.2008

Szaleńczą jazdę po ulicach Szczecina zakończył 16-letni kierowca bmw na słupie trakcji tramwajowej. Zdołał on jednak uciec z miejsca kolizji, ale został zatrzymany przez policjantów w miejscu zamieszkania. Okazało się, że był on pod wpływem alkoholu i narkotyków. Sąd rodzinny i nieletnich zdecyduje o losach 16-latka.

Około godziny 2:00 w nocy w Szczecinie patrol policyjny próbował skontrolować samochód marki BMW, którego kierowca z nadmierną prędkością i z piskiem opon wyjechał z jednej z ulic miasta. Kierowca nie zatrzymał się jednak do kontroli. Uciekając w dalszym ciągu nie reagował na polecenia policjantów. Przy jednym ze skrzyżowań kierowca bmw stracił panowanie nad pojazdem. Samochód uderzył w słup trakcji tramwajowej i ogrodzenie oddzielające torowisko. Tam auto zatrzymało się. Z pojazdu wyskoczyli pasażerowie i kierowca.

Policjanci zatrzymali w pościgu jednego z pasażerów. 16–latek miał ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Kierowcę samochodu zatrzymano w jego domu. Okazał się nim również 16-letni Artur R.

Z racji wieku nie posiada on uprawnień do kierowania. Ponadto znajdował się w stanie po użyciu alkoholu (prawie 0,3 promila). Badanie testerem Rapid Stat potwierdziło także obecność narkotyków w jego organizmie.

O dalszych losach nieletniego zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.
Powrót na górę strony