Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali 2 skradzione mercedesy i zatrzymali 6 osób

Data publikacji 06.03.2023

Policjanci z Człuchowa 1 marca tego roku otrzymali zgłoszenie o kradzieży w nocy z 28 lutego na 1 marca 2 zabytkowych mercedesów i sporej ilości części oraz narzędzi z hali magazynowej w Człuchowie. Właściciel wycenił straty na prawie 157 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy 6 osób, wszyscy to mieszkańcy powiatu człuchowskiego, usłyszeli już zarzuty kradzież z włamaniem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Skradzione samochody nie zostały uszkodzone i po policyjnych czynnościach zostały zwrócone właścicielowi.

W ubiegłą środę (1 marca), policjanci w Człuchowie zostali powiadomieni o kradzieży dwóch osobowych mercedesów o wartości 70 tys. zł każdy i sporej ilości narzędzi oraz części samochodowych z hali na magazynowej w Człuchowie. Natychmiast sprawą zajęli się kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej i szybko wytypowali osoby, które mogły brać udział w kradzieży. Typowania okazały się trafne, policjanci zatrzymali w tym dniu w 6 mężczyzn w wieku od 27 do 30 lat. Funkcjonariusze ustalili również miejsca ukrycia samochodów i skradzionych części. Jeden z samochodów był ukryty w opuszczonym gospodarstwie w gminie Debrzno, a drugi zaparkowany za pomieszczeniami gospodarczymi w małej wsi pod Debrznem. Samochody nie zostały uszkodzone, wróciły już do właściciela. Policjanci odzyskali również resztę skradzionych przedmiotów.

Funkcjonariusze cały czas pracują nad ustaleniem szczegółów tego włamania i kradzieży samochodów, natomiast zatrzymani mężczyźni złożyli wyjaśnienia i usłyszeli zarzuty, kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, Wobec 4 z nich zastosowano tymczasowy areszt na 2 miesiące, wobec pozostałych zostanie zastosowany dozór policyjny.

  • policjanci i odzyskane pojazdy
  • policjanci i odzyskane pojazdy
  • policjanci i odzyskane pojazdy
  • policjanci i odzyskane pojazdy
  • policjanci i odzyskane pojazdy
  • policjanci i odzyskane pojazdy
Powrót na górę strony