Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj oszuści działający metodą "na wnuczka"zatrzymani

Data publikacji 07.03.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 44 lat z powiatu krakowskiego, którzy próbowali wyłudzić pieniądze od seniorek z Raby Wyżnej oraz Rabki-Zdroju. Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa i grozi im kara od 6 miesięcy nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec 23-latka sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

W ubiegłym tygodniu, na terenie powiatu nowotarskiego seniorki z Rabki-Zdroju, Raby Wyżnej i Nowego Targu zostały oszukane metodą "na wnuczkę”, „syna” i „córkę”. W czwartek 2 marca br. oszuści ponownie podjęli próbę wyłudzenia od mieszkanki Raby Wyżnej, a w piątek od mieszkanki Rabki-Zdroju.

Skrupulatna analiza zebranych dowodów i informacji oraz współpraca policjantów rabczańskiego komisariatu z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Rabce-Zdroju, doprowadziła do wytypowania pojazdu, jakim poruszają się oszuści.

W piątek 3 marca br. po godzinie 14.00 policjant z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju wracając ze służby zauważył zaparkowanego w centrum miasta typowanego forda. Natychmiast skontaktował się z dyżurnym jednostki i przekazał mu szczegółowe informacje. Dyżurny niezwłocznie na miejsce skierował umundurowanych funkcjonariuszy.  W fordzie znajdowało się dwóch mężczyzn w wieku 23 i 44 lat oraz kilkuletnie dziecko. Oszuści wykorzystywali obecność chłopca dla niepoznaki, by ich pobyt w Rabce sprawiał wrażenie wyłącznie rekreacyjnego.

23 i 44-latek (mieszkańcy powiatu krakowskiego) zostali zatrzymani i przewiezieni do nowotarskiej komendy. Dziewczynka została przekazana pod opiekę matce.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa z art. 286 kk, za co grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat. Wobec 23-latka sąd na wniosek prokuratora zastosował wczoraj środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Wiele wskazuje na to, że podejrzani mogą mieć związek z innymi tego typu oszustwami.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony