Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kraków: Rozbicie największej grupy handlarzy narkotyków

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego w Krakowie rozbili jedną z największych grup zorganizowanych działających w ostatnich latach w powiecie chrzanowskim i Krakowie. Od kilku miesięcy policjanci CBŚ zbierali informacje na temat członków przestępczej grupy działającej w powiecie chrzanowskim.

Z informacji które docierały wynikało, że przez ręce handlarzy narkotyków przechodzą ogromne ilości narkotyków w tym głównie amfetaminy, kokainy, marihuany i ekstazy. Narkotyki te były rozprowadzane na terenie całego powiatu chrzanowskiego i Krakowie. Narkotyki szczególnie trafiały tam, gdzie znajdowała się młodzież, a więc do kawiarni, dyskotek, pubów.

Szefem gangu był 23-letni mieszkaniec Chrzanowa, o pseudonimie "Mumia". Wcześniej karany był za inne przestępstwa kryminalne, w tym m.in. handel narkotykami. Wczoraj, po dokładnym rozpracowaniu grupy, poznaniu powiązań pomiędzy członkami, sposobu przekazywania narkotyków, komunikowania się oraz ustaleniu danych osobowych członków grupy doszło do zatrzymań. O wyznaczonej godzinie jednocześnie kilka grup policjantów CBŚ i funkcjonariuszy Straży Granicznej realizowało wyznaczone cele.

Pierwszym z nich było zatrzymanie szefa grupy. Policjanci obserwowali dom podejrzewanego. Przypuszczali, że do kolejnej transakcji dojście właśnie w tym domu. Około godz.15, do domu przyszedł mężczyzna, który jak przypuszczano, miał zabrać narkotyki. Kilka minut później, do domu tego wkroczyli policjanci. Przy zaskoczonych mężczyznach, będących w trakcie transakcji znaleziono porcje detaliczne amfetaminy i skuna holenderskiego. Prawdopodobnie, były to tzw. próbki przeznaczone dla potencjalnych odbiorców. Oprócz tego znaleziono około 22 tys. złotych w drobnych nominałach, pochodzących jak przypuszczają policjanci z utargu tylko z jednego dnia.

W mieszkaniu należącym do jego krewnej znaleziono także około 30 dag amfetaminy. Jednocześnie, w tym samym czasie zatrzymano jeszcze dalsze 3 osoby, a kilka godzin później kolejne 4. Wszyscy to mężczyźni w wieku od 17 do 28 lat. Kilku z nich przeszłości było już karanych. Dzisiaj trwają przesłuchania podejrzewanych, najprawdopodobniej jutro wszyscy zostaną doprowadzeni do Prokuratury z zarzutami handlu narkotykami, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony