Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Determinacja policjantów doprowadziła do odnalezienia zaginionej

Data publikacji 13.03.2023

Do policjantów z Pragi Północ dotarła alarmująca informacja od rodziny 20-latki. Młoda kobieta wieczorem opuściła miejsce zamieszkania, a z okoliczności przedstawionych przez jej bliskich wynikało, że jej życie było zagrożone. Mundurowi od razu zaczęli działać. Poszukiwania młodej kobiety koordynował dyżurny z Komendy na Pradze Północ. Przy wykorzystaniu technicznych środków pracy operacyjnej i współpracy z policjantami kilku innych miast odnaleziono zaginioną. Całe szczęście kobiecie nic się nie stało.

We wtorek przed północą, 7 marca 2023 roku do Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI zgłosiła się mieszkanka dzielnicy. Poinformowała mundurowych, że martwi się o córkę, która kilka godzin wcześniej opuściła swoje mieszkanie, a z okoliczności towarzyszących wynikało, że jej życie jest realnie zagrożone.

Matka 20-latki za wszelką cenę chciała ją odnaleźć. Przekazała policjantom wszystkie niezbędne dla tej sprawy informacje, w tym markę pojazdu, którym poruszała się jej córka Policjanci z komendy przy ulicy Jagiellońskiej od razu zaczęli działać. Wiedzieli, że młoda kobieta przechodzi kryzys i muszą dotrzeć do niej jak najszybciej. Działania mające na celu ustalenie jej obecnego miejsca pobytu koordynował dyżurny jednostki. Informacje, jakie zgromadzili mundurowi, pomogły im sprecyzować kierunek, w którym udała się młoda kobieta i trasę, którą się poruszała. Dyżurny komendy na Pradze Północ przekazywał bieżące ustalenia dyżurnym jednostek Policji z Płońska, Mławy, Nidzicy, Ostródy, Elbląga i Nowego Dworu Gdańskiego, których policjanci również zaangażowali się w odnalezienie młodej kobiety.

Dzięki doskonałej współpracy wymienionych jednostek Policji pędzącą trasą S7 młodą kobietę zatrzymał patrol z Nowego Dworu Gdańskiego. Na miejsce wezwano karetkę. Z uwagi na obawę o zdrowie i życie młodej kobiety, policjanci przekazali ją pod opiekę ratowników. Ci zdecydowali o przewiezieniu jej do szpitala.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich policjantów biorących udział w tych działaniach, poszukiwania kobiety zakończyły się szczęśliwie.

(KSP / sc)

Powrót na górę strony