Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Połączyli siły, aby znaleźć 13-latka

Data publikacji 13.03.2023

Ostrołęccy policjanci podczas weekendu poszukiwali 13-letniego ostrołęczanina. Nastolatek w piątek wyszedł z domu i nie wrócił ani też nie nawiązał kontaktu z rodziną. Jego odnalezienie było możliwe dzięki wspólnym działaniom policjantów, mediów oraz osób postronnych.

Do każdego przypadku zgłoszenia dotyczącego zaginięć policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce podchodzą poważnie. Tak też było w przypadku zaginięcia 13-latka z Ostrołęki. Po przyjęciu zgłoszenia w działania zaangażowali się policjanci niemal ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy Policji. Rysopis poszukiwanego chłopca trafił do wszystkich patroli pełniących w tym czasie służbę na terenie Ostrołęki, powiatu oraz powiatów ościennych.

Funkcjonariusze sprawdzali miejsca, gdzie mógł pójść 13-latek. Komunikat prasowy dotyczący zaginięcia był również zamieszczony w mediach. Dzięki temu znacznie powiększyła się liczba osób, która mogła pomóc w akcji poszukiwawczej. Po publikacji komunikatu, do dyżurnego ostrołęckich policjantów zadzwoniła postronna osoba informując, że podobnego do zaginionego chłopca widziała w rejonie swojego bloku. Policjanci z ostrołęckiego wydziału patrolowego, którzy pojechali na miejsce, potwierdzili zgłoszenie.  

Policjanci dziękują wszystkim osobom, które pomagały w poszukiwaniach. Ta sytuacja pokazała, jak ważna jest wzajemna pomoc, właściwa reakcja świadków i współpraca. Serdeczne podziękowania kierują także do mediów, na których szybką reakcję i pomoc mogą zawsze liczyć.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony