Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony agregat, służący niepełnosprawnemu dziecku

Data publikacji 14.03.2023

Strzyżowscy funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy ukradli elektronarzędzia, w tym agregat prądotwórczy, służący niepełnosprawnemu dziecku. Policjanci przekazali skradzione przedmioty właścicielowi. Mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Strzyżowscy kryminalni zostali powiadomieni o kradzieży agregatu prądotwórczego, piły spalinowej oraz wyrzynarki i innych elektronarzędzi. Jak się okazało, agregat prądotwórczy należał do rodziców niepełnosprawnego dziecka, a potrzebny był do działania aparatury ratującej życie, na wypadek braku prądu. Straty wstępnie oszacowano na ponad 7 tys. zł.

Policjanci wydziału kryminalnego pracujący nad tą sprawą ustalili podejrzanych o kradzież. Okazali się nimi trzej mieszkańcy powiatu dębickiego w wieku od 23 do 25 lat. W wyniku dalszych czynności, mężczyźni przyznali się także do innej kradzieży na terenie powiatu strzyżowskiego, gdzie ukradli felgi samochodowe o wartości około 15 tys. zł. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Odzyskany przez policjantów skradziony agregat i inne elektronarzędzia, przekazane zostały właścicielowi. Komendant Powiatowy Policji w Strzyżowie insp. Mirosław Wośko przekazał również drobny upominek dla dziecka, któremu został skradziony agregat.

Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / mw)

  • Komendant Powiatowy wręcza mężczyźnie upominek dla okradzionego niepełnosprawnego dziecka
  • odzyskany skradziony agregat
Powrót na górę strony