Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podróbki warte 120 tys. zł

Data publikacji 14.03.2023

Wyszkowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli podrobioną odzież znanych światowych marek. Wartość ubrań wyceniono na kwotę 120 tys. złotych. Właścicielce podrobionych towarów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wyszkowscy policjanci od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary. We wtorek po południu funkcjonariusze z Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą skontrolowali jeden ze straganów targowiska miejskiego, gdzie sprzedawane są nowe, nieużywane i ometkowane podróbki.

Kryminalni od razu zauważyli ubrania z zastrzeżonymi znakami towarowymi, które były oferowane do sprzedaży. Efektem pracy śledczych było ujawnienie i zabezpieczenie m.in. bluz, kompletów dresowych, t-shirtów, skarpet, czy torebek które bezprawnie były oznaczone zastrzeżonymi znakami znanych światowych marek.

Biegły wartość zabezpieczonych podróbek wstępnie oszacował na 120 tysięcy złotych. 39-letnia mieszkanka gminy Raszyn została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi.

Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(KWP w Radomiu / sc)

Powrót na górę strony