Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jadąc na służbę zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 15.03.2023

Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Radomiu jadąc do służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Funkcjonariusz uniemożliwił 49-letniemu kierowcy mitsubishi dalszą jazdę, który miał prawie półtora promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek, 13.03.2023 roku, około 18.20 funkcjonariusz  Oddziału Prewencji w  Radomiu st. sierż. Dominik Połomski jadąc na służbęy w miejscowości Gózd zauważył pojazd marki Mitsubishi, którego kierujący swoją jazdą stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Kierujący zjechał na przeciwległy pas ruchu zmuszając mundurowego do gwałtownego hamowania. po czym zatrzymał swój pojazd. Policjant chciał uniemożliwić jazdę  nieodpowiedzialnemu kierowcy, ale ten nie reagując odjechał w kierunku miejscowości Rawica Nowa , gmina Tczów. Funkcjonariusz natychmiast pojechał za nim i dając kierującemu uprzednio sygnały światłami drogowymi oraz klaksonem zatrzymał mitsubishi. Następnie wyłączył silnik pojazdu, zabezpieczył kluczyki i powiadomił o całej sytuacji dyżurnego zwoleńskiej komendy.

Na miejsce pojechali policjanci drogówki, którzy wylegitymowali kierowcę mitsubishi oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za przestępstwo z artykułu 178a kodeksu karnego, tj. prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości za co grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony