Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali utracony na terenie Niemiec samochód

Data publikacji 16.03.2023

Policjanci z legnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mazda. Jak się okazało, 37-letni obywatel Czech poruszał się skradzionym w nocy na terenie Niemiec pojazdem. Mężczyzna został zatrzymany, a sąd, na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

14 marca bieżącego roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pełnili służbę na terenie Gminy Legnickie Pole. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Mazda z niemieckimi numerami rejestracyjnymi. Kierującym okazał się 37-letni obywatel Czech, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów pojazdu, a jego nerwowe zachowanie dodatkowo wzbudziło podejrzenia stróżów prawa.

Policjanci podjęli czynności zmierzające do ustalenia legalności posiadanego pojazdu. Jak się okazało, pojazd ten został w nocy skradziony z terenu Niemiec. 37-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, a pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu. Wartość skradzionego pojazdu oszacowano na 17 tysięcy euro.

Zebrany przez śledczych z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obywatelowi Czech zarzutu dokonania kradzieży z włamaniem, a Sądowi Rejonowemu w Legnicy, na wniosek miejscowej prokuratury, zastosować wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Teraz 37-latek będzie oczekiwał na dalsze decyzje sądu w jego sprawie, a grożąca mu kara to nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony