Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka w czasie wolnym zatrzymała na A4 nietrzeźwego kierowcę ciężarówki

Data publikacji 20.03.2023

Policjantka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, na bolesławieckim odcinku autostrady A4, zatrzymała pijanego kierowcę samochodu ciężarowego i wezwała miejscową drogówkę. Badanie stanu trzeźwości mieszkańca województwa małopolskiego wykazało, że kierował mając 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, w czasie wolnym od służby jadąc autostradą A4, zauważyła pojazd ciężarowy, którego kierujący bez potrzeby wykonywał różne manewry bez ich wcześniejszej sygnalizacji: pojazd nie trzymał się pasa ruchu i zjeżdżał na pas awaryjny. Kiedy kierowca ciężarówki zjechał na parking, policjantka pojechała za nim, żeby sprawdzić, co było przyczyną takiego zachowania na drodze.

W kabinie pojazdu znajdował się mężczyzna, od którego wyczuwalna była woń alkoholu, a kontakt z nim był utrudniony. Policjantka od razu podjęła działania, aby uniemożliwić pijanemu kierowcy dalszą jazdę. Zabrała kluczyki i wezwała na miejsce policyjny patrol.

Funkcjonariusze bolesławieckiej drogówki zatrzymali 49-letniego mieszkańca województwa małopolskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w organizmie kierowcy samochodu ciężarowego. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, długotrwała utrata prawa jazdy i konsekwencje finansowe.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony