Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie wrocławskich policjantów w narkotykowy biznes

Data publikacji 21.03.2023

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komendy miejskiej we Wrocławiu zatrzymali w ostatnim czasie 3 mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze znaleźli w sumie ponad 12 kg środków odurzających o czarnorynkowej wartości blisko 450 tys. zł. Wśród zabezpieczonych substancji było ponad 10 kg amfetaminy. Przypomnijmy, że posiadanie narkotyków znacznej ilości zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a handel nimi do lat 12. Sąd na podstawie zebranych materiałów i dowodów zastosował już wobec dwóch z nich tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali w ostatnim czasie trzech mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. Jeden z nich wpadł w ręce policjantów w okolicy ulicy Zaporoskiej. Był to 28-letni mężczyzna, który jechał samochodem. W trakcie kontroli policjanci znaleźli w pojeździe marihuanę. W związku z tym funkcjonariusze sprawdzili także miejsce zamieszkania podejrzewanego, gdzie znaleziono kolejne narkotyki oraz pieniądze w kwocie blisko 40 tys. zł. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1 kg marihuany i grzybów halucynogennych.

W marcu br., w innym miejscu i czasie funkcjonariusze operacyjni z Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 37 lat podejrzewanych o posiadanie znacznych ilości substancji odurzających. Policjanci zabezpieczyli w miejscu ich zamieszkania, a także w pojeździe blisko 11 kg amfetaminy oraz marihuanę.

W obu tych realizacjach funkcjonariusze znaleźli w sumie ponad 12 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości blisko 450 tys. zł.

Sąd na podstawie dotychczas zgromadzonych materiałów i dowodów zastosował już wobec 26 i 37-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania narkotyków, a także znacznej ich ilości, za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Śledczy cały czas weryfikują zebrane informacje i sprawdzają, czy mężczyźni nie zajmowali się także handlowaniem zabronionymi substancjami.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • wnętrze samochodu, w którym zabezpieczono narkotyki
  • Woreczki z amfetaminą
  • dwaj policjanci prowadza zatrzymanego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.32 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony