Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna broń i amunicja przejęta przez CBŚP

Data publikacji 22.03.2023

Policjanci CBŚP zabezpieczyli 13 jednostek broni palnej, w tym broń długą i krótką, różnego rodzaju amunicję i kilkanaście istotnych elementów broni palnej oraz zatrzymali 7 osób, którym w Mazowieckim Wydziale Prokuratury Krajowej przedstawiono zarzuty m.in. nielegalnego posiadania oraz handlu bronią palną i amunicją, a także narkotykami. Przejęta broń ukryta była w garażach, drewutniach i pomieszczeniach gospodarczych.

Sprawa dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, której członkowie handlowali narkotykami oraz bronią i amunicją. Pierwsze uderzenie w gang nastąpiło jesienią 2021 roku. Wówczas to zatrzymano 16 osób i zabezpieczono 98 jednostek broni palnej, ponad 30 tys. sztuk amunicji, narzędzia do wytwarzania i przerabiania broni oraz 2 kg narkotyków. O szczegółach akcji pisaliśmy w materiale pt.: „Zbrojny gang zajmujący się handlem bronią rozbity przez CBŚP, SKW i PK”. Kolejne potężne uderzenie w gang zostało opisane w artykule pt.: „CBŚP przejęło broń, granaty i amunicję”.

Tym razem policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji, przy wsparciu funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Lublina, przeprowadzili działania na terenie woj. lubelskiego i mazowieckiego, zatrzymując 7 osób i przejmując 13 jednostek broni palnej, w tym 5 jednostek broni długiej i 8 jednostek broni krótkiej oraz różnego rodzaju amunicję, a także kilkanaście istotnych elementów broni palnej. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że zatrzymani współpracowali z członkami zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym rozbitej podczas minionych akcji.

W Mazowieckim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. handlu oraz posiadania broni i amunicji bez wymaganego pozwolenia oraz uczestnictwa w obrocie środkami odurzającymi.

Była to kolejna realizacja w ramach śledztwa, w którym 42 podejrzanym łącznie przedstawiono 150 zarzutów. Podczas działań policjanci zabezpieczyli 205 jednostek broni palnej różnego rodzaju, ponad 82 tys. sztuk amunicji, granaty, materiały wybuchowe, urządzenia do wytwarzania lub przerabiania broni palnej i amunicji, proch strzelniczy oraz narkotyki.

Materiał foto: CBŚP, materiał video: archiwum CBŚP

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 46.65 MB)

Powrót na górę strony