Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant pomógł przechodniowi, który miał atak epilepsji

Data publikacji 22.03.2023

Żorski policjant, który zauważył przez okno upadającego na chodnik przechodnia, natychmiast wybiegł z komendy, aby sprawdzić, czy mężczyzna nie potrzebuje pomocy. Zdecydowane zachowanie stróża prawa z pewnością zapobiegło powstaniu dodatkowych obrażeń, a być może nawet przyczyniło się do uratowania życia mężczyzny, który miał atak padaczki. Nie przechodźmy obojętnie obok osób potrzebujących pomocy!

Referent dochodzeniowo-śledczy Komendy Miejskiej Policji w Żorach zauważył przez okno przechodnia, który upadł na chodnik przy ulicy Boryńskiej i nie potrafił się z niego podnieść. Gdy mundurowy przybiegł do mężczyzny okazało się, że doznał on ataku padaczki. Wiedząc, jak należy zachować się wobec takiej osoby, policjant przytrzymywał głowę i szczękę mężczyzny i w międzyczasie wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe.

Przed przekazaniem pod opiekę ratowników medycznych, mężczyzna przeszedł jeszcze kolejny atak, lecz tym razem nad bezpieczeństwem czuwał już policjant i właściwie stabilizował ciało chorego.

Dzięki szybkiej reakcji mundurowego, chory mężczyzna w porę uzyskał odpowiednią pomoc medyczną.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony