Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony samochód o wartości ponad 100 tysięcy złotych

Data publikacji 22.03.2023

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 43-latka podejrzanego o kradzież samochodu. Osobowe renault zniknęło w połowie marca br. z elbląskiego osiedla Zawada. Znalazło się, a właściwie zostało odnalezione przez policjantów na terenie Gdańska.

Osobowe renault o wartości ponad 100 tysięcy złotych zostało zauważone na jednym z gdańskich parkingów. O sytuacji powiadomiono policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, którzy prowadzili sprawę kradzieży samochodu. Okazało się, że zaparkowane renault ma zaczepione tablice rejestracyjne pochodzące od toyoty. Elbląscy funkcjonariusze wspólnie z gdańskimi, zatrzymali mężczyznę, który wsiadał do wspomnianego auta. Widząc goniących go policjantów próbował uciekać i jednocześnie odrzucił trzymany w ręce kluczyk do auta. Na próżno. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sprawa może mieć jednak charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Zgodnie z Kodeksem Karnym 43-latkowi może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na filmie widać policjanta, który prowadzi zatrzymanego.

(KWP w Olsztynie / kp)

Film Doprowadzenie zatrzymanego

Pobierz plik Doprowadzenie zatrzymanego (format mp4 - rozmiar 645.3 KB)

Powrót na górę strony