Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chełmińscy policjanci uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo

Data publikacji 23.03.2023

Półprzytomnego, rannego mężczyznę, siedzącego w samochodzie, znaleźli chełmińscy policjanci, którzy wcześniej szukali go przez kilkadziesiąt minut. Nieustępliwość i profesjonalizm funkcjonariuszy pozwoliły uniknąć tragedii. Mundurowi odnaleźli desperata niemal w ostatniej chwili.

W poniedziałkowy wieczór, 20.03.2023 roku, dyżurny chełmińskiej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który podjął próbę samobójczą. 55-latek sam wezwał pomoc, jednak jego stan był na tyle ciężki, że nie potrafił wskazać miejsca, gdzie się znajdował. Powiedział jedynie, że siedzi w samochodzie i nie ma siły z niego wyjść. Policjanci ustalili prawdopodobne miejsce, z którego dzwonił zgłaszający, a skierowani w tę okolicę funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego po kilkudziesięciu minutach odnaleźli auto. Wewnątrz siedział zakrwawiony mężczyzna.

Mundurowi natychmiast opatrzyli rany, które miał na rękach i wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego. Do czasu przyjazdu karetki policjanci utrzymywali kontakt słowny z mężczyzną nie dopuszczając do utraty jego przytomności.

Jak się okazało, funkcjonariusze odnaleźli 55-latka niemal w ostatniej chwili, gdyż stracił on bardzo dużo krwi. Miejsce, w którym stało jego auto było oddalone od głównej drogi i mało uczęszczane, dlatego zaangażowanie policjantów i determinacja, z jaką przeszukiwali teren, pozwoliły na uniknięcie tragedii.

Pamiętajmy, że w sytuacji, kiedy potrzebujemy pomocy możemy zwrócić się do instytucji, które jej udzielą. Z naszymi problemami nie jesteśmy sami. Wokół nas są ludzie, którzy chcą i potrafią pomóc w różnych sytuacjach.

Gdzie szukać pomocy:

- Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym, infolinia 800 70 222, centrumwsparcia.pl

- Antydepresyjny Telefon Zaufania 22 484 88 01, stopdepresji.pl

- bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu - 121 212 lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony