Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyzn chorych na cukrzycę, o których inni myśleli, że są nietrzeźwi

Data publikacji 23.03.2023

W Kętrzynie mężczyzna kurczowo trzymał się barierki i słaniał na nogach, sprawiając wrażenie pijanego. W Olecku policjanci zostali poinformowani o pijanym rowerzyście, który się przewrócił. W obu przypadkach prawda okazała się zupełnie inna. Obaj mężczyźni zmagają się z cukrzycą, która może powodować takie groźne dla życia stany. Dzięki interwencji policjantów mężczyźni w odpowiednim momencie trafili pod opiekę specjalistów.

Każda interwencja policjantów jest inna i każdy dzień służby stawia inne wyzwania. Policjant często musi szybko podejmować właściwe decyzje, bo od tego zależy czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Kętrzyn

Tak też było we wtorek, 21.03.2023 roku, około 14.30, kiedy policjanci z zespołu patrolowo - interwencyjnego kętrzyńskiej jednostki na ulicy Sikorskiego zauważyli mężczyznę, który kurczowo trzymał się barierki i słaniał na nogach, a po chwili dostał drgawek i upadł na chodnik. Post. Paweł Majewski i post. Michał Jastrzębowski natychmiast ruszyli mu z pomocą. Z mężczyzną nie było żadnego kontaktu. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy i niezwłocznie wezwali zespół ratownictwa medycznego. Funkcjonariusze dostrzegli, że mężczyzna na ręku ma założoną opaskę z napisem „jestem cukrzykiem” i szybko ustalili, że mężczyzna to 40-letni mieszkaniec Kętrzyna. Gdy na miejsce przybyli ratownicy medyczni, funkcjonariusze przekazali im wszystkie niezbędne informacje dotyczące powstałych symptomów u mężczyzny, mających znaczenie w prawidłowej ocenie stanu jego zdrowia. Ratownicy podali glukozę, dzięki której atak hipoglikemii minął, a stan zdrowia mieszkańca Kętrzyna się ustabilizował. Dzięki szybkiej i właściwej reakcji policjantów udało się uratować życie mężczyzny.

Olecko

Z kolei w środę, 22.03.2023 roku, po 10.00 patrol oleckiego ruchu drogowego został poinformowany, że w Olecku na ulicy Kościuszki, jadący rowerem mężczyzna przewrócił się, spadł z roweru i jest nietrzeźwy. Po dotarciu na miejsce w rejonie wiaduktu, w kierunku miejscowości  Wieliczki, policjanci zastali mężczyznę, który uskarżał się na ból. Oświadczył, że źle się czuje, choruje na cukrzyce i dlatego zasłabł. 62-latek był trzeźwy. Policjanci udzielili mu pomocy na miejscu i po przeprowadzonej rozmowie powiadomili pogotowie ratunkowe, które przetransportowało go do szpitala. Rower przekazany został osobie najbliższej

Nie wyciągajmy pochopnym wniosków.

Należy pamiętać, że nie każdy kto się słania na nogach i bełkocze jest pijany. Reagujmy! Nie bójmy się zainteresować taką osobą i powiadomić służby. Każdy sygnał zostanie sprawdzony. Może właśnie dzięki takiej reakcji podobne sytuacje będą miały szczęśliwe zakończenia.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony