Aktualności

Podziękowania dla średzkich policjantów

Data publikacji 24.03.2023

Do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej wpłynął list pochwalny z podziękowaniem dla policjantów średzkiej drogówki, którzy wobec kierującej wykazali się bardzo wysoką kulturą osobistą i dużym zrozumieniem sytuacji podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych.

Sytuacja miała miejsce na terenie powiatu średzkiego na 132 kilometrze drogi A4 w kierunku Wrocławia pomiędzy miejscowościami Kostomłoty a Kąty Wrocławskie. W trakcie jazdy na powyższym odcinku podróżująca kobieta nagle poczuła się źle, zatrzymała się na pasie awaryjnego postoju, jak twierdziła - nie była w stanie kontynuować jazdy.

Patrol Policji Ruchu Drogowego w składzie st. sierż. Mateusz Żukowski wraz z st. post. Dariusz Kupczyk w trakcie wypełniania czynności służbowych szybko dotarli do kobiety, byli gotowi podjąć wszelkie kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującej oraz innym uczestnikom ruchu.

Kobieta nie potrzebowała pomocy medycznej, niemniej jednak poprosiła o wsparcie w dotarciu do najbliższego zjazdu z trasy.

Mundurowi bez wahania pomogli kobiecie dotrzeć do bezpiecznego miejsca, gdzie mogła odpocząć i poczekać na swoich bliskich.

Policjanci ruchu drogowego ze średzkiej komendy: st. sierż. Mateusz Żukowski oraz st. post. Dariusz Kupczyk zgodnie ze słowami kobiety podczas interwencji wykazali się dużym zrozumieniem i bardzo wysoką kulturą osobistą.

Kierująca, mimo iż w trakcie powyższej sytuacji wielokrotnie dziękowała średzkim funkcjonariuszom za pomoc, postanowiła ponadto złożyć list pochwalny skierowany do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Tak miłe słowa niewątpliwie stanowią dowód na to, że największą satysfakcję sprawia pomoc drugiemu człowiekowi. Sytuacje takie jak ta motywują do działania, służby i pomocy w myśl dewizy "Pomagamy i Chronimy", która każdego dnia przyświeca dolnośląskim policjantom.

(KWP we Wrocławiu/mg)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony