Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wielokrotnie poszukiwany. Tym razem niezbyt długo…

Data publikacji 24.03.2023

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali poszukiwanego. Mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie poszukiwany. Jednak za każdym razem, podobnie jak teraz, ostatecznie trafiał do zakładów karnych.

Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy jest wydziałem najmłodszym w komendzie. Jego policjanci przejmują lub włączają się w poszukiwania szczególnie niebezpiecznych przestępców. Bywa też, że pracują miedzy innymi przy sprawach, gdzie osoby poszukiwane listami gończymi ukrywają się od dłuższego czasu.

Jedną ze spraw, w którą zaangażowali się policjanci tego wydziału były poszukiwania 43-latka. Za mężczyzną wydany był list gończy oraz nakaz doprowadzenia do odbycia kary za oszustwo.

43-latek, w przeszłości związany ze środowiskiem pseudokibiców toruńskiego klubu, przebywał w zakładach karnych łącznie około 14 lat za liczne przestępstwa, zarówno przeciwko życiu i zdrowiu, jak i mieniu, a także stadionową chuligankę. Z informacji, które posiadali policjanci wynikało, że może być niebezpieczny i zdeterminowany do tego, aby nie zostać zatrzymanym. Przed laty, sądy wielokrotnie wydawały za nim listy gończe.

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wytypowali miejsca, gdzie 43-latek mógł przebywać. Jego poszukiwania zakończono zatrzymaniem go w Łodzi w dzielnicy Bałuty, gdzie wynajmował mieszkanie. Prosto z niego trafił do Aresztu Śledczego w Łodzi. Odbędzie karę za oszustwo, ale także za znęcanie.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.63 MB)

Powrót na górę strony