Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za kradzież rozbójniczą w sklepie

Data publikacji 27.03.2023

Policjanci z IV komisariatu zatrzymali 33-letniego obywatela Ukrainy, który dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów. 33-latek ukradł towar, a gdy interweniował pracownik ochrony, próbował ugodzić go śrubokrętem. Sprawca został tymczasowo aresztowany, grozi mu 10 lat więzienia.

Mężczyzna ukradł produkty chemiczne o wartości prawie 140 złotych, a gdy interweniowała ochrona, stał się bardzo agresywny. W pewnym momencie wyciągnął spod kurtki śrubokręt i próbował ranić nim ochroniarza. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy zatrzymali 33-letniego obywatela Ukrainy. Towar został odzyskany i wrócił do sprzedaży. Okazało się, że nie była to jednorazowa kradzież. Śledczy z częstochowskiej "czwórki" przedstawili 33-latkowi zarzuty jeszcze 21 innych kradzieży, głównie alkoholu. Wszystkich czynów dopuścił się w tym roku.

Mężczyzna został doprowadzony do sądu, który podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. 33-latek może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony