Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany i poszukiwany spowodował kolizję i pobił partnerkę

Na 5 lat może trafić do więzienia 27-latek, który doprowadził do kolizji i pobił pasażerkę. Mężczyzna jechał bez prawa jazdy, mając w organizmie prawie 1,5 promila. Okazało się też, że jest poszukiwany.

Około północy, z niedzieli na poniedziałek dyżurny żorskiej Policji otrzymał wezwanie na skrzyżowanie Alei Armii Krajowej z Aleją Zjednoczonej Europy. Miał tam zatrzymać się samochód, z którego wysiadł kierujący i pasażerka. Mężczyzna najpierw zaczął bić kobietę, a następnie odjechał z miejsca rozbitym samochodem.

Dzięki świadkom mundurowi dowiedzieli się, dokąd pojechał. Ruszyli w stronę osiedla Powstańców Śląskich, gdzie w pobliżu stacji benzynowej kierowca porzucił samochód. Chwilę później policjanci zatrzymali 27-latka. Wtedy wyszło na jaw, że mężczyzna jechał bez uprawnień i doprowadził do kolizji, mając w organizmie blisko 1,5 promila. Jeszcze tego samego dnia 27-latek trafił na pół roku do zakładu karnego, bo jak się okazało, był poszukiwany w związku z groźbami i zmuszaniem funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności. Był już też karany za jazdę na "podwójnym gazie".

(KWP w Katowicach / po)

  • Zdjęcie przedstawia stojący bokiem pojazd  kolorze szarym, który ma stłuczoną przednią szybę i uszkodzone prawe przednie koło.
    Zabezpieczony pojazd
  • Zdjęcie przedstawia fragment sylwetki umundurowanego policjanta, który stoi przy otwartych drzwiach radiowozu.
    Policjanci na miejscu zdarzenia
  • Zdjęcie przedstawia rozrzucone elementy infrastruktury drogowej.
    Uszkodzone elementy infrastruktury drogowej
Powrót na górę strony