Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nie dopuścili do targnięcia się na własne życie przez 64-latka

Data publikacji 29.03.2023

Dzięki jeleniogórskim funkcjonariuszom 64-latek nie zdołał targnąć się na własne życie. Jak się okazało, wpływ na decyzje jeleniogórzanina miał alkohol — badanie wykazało u niego ponad 3 promile tej substancji w organizmie.

Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze pojechali na zgłoszenie, według którego mężczyzna zagroził popełnieniem samobójstwa. Z prośbą o pomoc do funkcjonariuszy zwróciła się partnerka 64-latka, która poinformowała, że mężczyzna zadzwonił do niej i zagroził, że odbierze sobie życie.

Funkcjonariusze ruszyli na poszukiwanie desperata w kierunku najbliższego terenu kolejowego. Kiedy przyjechali w pobliże torowiska, rogatki były zamknięte, a ze stacji ruszał pociąg. Mundurowi zwrócili uwagę na stojącego po drugiej stronie torów mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi i natychmiast ruszyli w jego stronę, dając jednocześnie sygnały maszyniście, aby zatrzymał pociąg.

Dzięki szybkim działaniom policjanci uniemożliwili mężczyźnie popełnienie desperackiego czynu. Wyraźnie czuć było od niego woń alkoholu, a przeprowadzone badanie wykazało ponad 3 promile tej substancji w organizmie. W związku z realnym zagrożeniem jego życia i zdrowia policjanci zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu trafi on pod opiekę odpowiednich lekarzy.

Policjant rozpoczynający służbę nigdy nie wie, z jakimi interwencjami przyjdzie mu się zmierzyć. Najbardziej budujące momenty służby to takie, w których można powiedzieć, że udało się pomóc człowiekowi w potrzebie. Według policyjnych statystyk, każdego dnia w Polsce śmiercią samobójczą ginie kilkanaście osób. W życiu każdy może mieć słabsze chwile. Pamiętajmy, że zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, takimi jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego. Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję, telefon 22 484 88 01.

Szczegółowe informacje na stronie https://stopdepresji.pl

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony