Sukcesy podkarpackich policjantów na mistrzostwach w kickboxingu

Data publikacji 30.03.2023

Dużym sukcesem zakończył się udział podkarpackich policjantów w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu w Opatowie. Wrócili z pięcioma najwyższymi tytułami.

W dniach 24-26 marca 2023 roku w Opatowie odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników w kickboxingu, podniesienie poziomu wyszkolenia przedstawicieli służb mundurowych oraz integracja żołnierzy i funkcjonariuszy różnych formacji.

Do udziału w zawodach zgłosiło ponad 200 zawodników reprezentujących formacje mundurowe z całego kraju.

Reprezentacja Polskiej Policji liczyła 9 osób i łącznie zdobyła 19 medali. Rywalizacja odbywała się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, a uczestnicy startowali w trzech formułach pointfighting, kick light i K1.

W zawodach wzięło udział dwoje podkarpackich policjantów, post. Ewa Sobiło-Rydzik z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie. Nasi reprezentanci wrócili z zawodów z 5 mistrzowskimi tytułami.

Post. Ewa Sobiło-Rydzik rywalizację ukończyła stając trzy razy na najwyższym podium, zdobywając 3 złote medale w formule kick light, pointfighting i K1 Rules. Ewa startowała w kategoriach wagowych do 55kg i 56 kg. Ponadto, została uznana za najlepszą zawodniczkę w formule Pointfighting i została wyróżniona przez Prezesa Polskiego Związku Kickboixngu. Wszystkie walki zakończyła przed czasem przez przewagę techniczną oraz poddanie przeciwniczki.

Również niekwestionowanym zwycięzcą zawodów został funkcjonariusz z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie, który jest utytułowanym zawodnikiem, rozwijającym swoją karierę sportową od wielu lat. Z zawodów, które odbyły się w Opatowie, wrócił z dwoma tytułami mistrzowskimi. Policjant stoczył walkę wywalczając złoto w formule K1 i triumfował zdobywając najważniejszy pas w Iron Combat Games.

Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom, życzymy kolejnych sukcesów oraz wytrwałości w dzieleniu czasu pomiędzy treningami, a służbą.

• medale z mistrzostw w kickboxingu
  • zawodniczka na macie podczas zawodów kickboxingu
  • policjantka biorąca udział w zawodach w kickboxingu
  • policjantka stojąca na podium podczas zawodów kickboxingu
  • Zawodnicy w strojach sportowych stoją na podium i odbierają medale i dyplomy. W tle baner z napisem PUCHAR POLSKI WOJSKA POLSKIEGO I SŁUŻB MUNDUROWYCH W KICKBOXINGU OPATÓW 25-26.03.2023