Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje 2008 na polskich drogach

Data publikacji 25.08.2008

Wakacje powoli dobiegają końca. Jak co roku na drogach obserwujemy wzmożony ruch zarówno samochodów osobowych, jak i autobusów. Dobra pogoda sprzyja też korzystaniu z motocykli, motorowerów i skuterów, które stają się coraz bardziej popularne. Pomimo, że już niedługo rozpocznie się szkolny czas, lato nie dobiega jeszcze końca. Wielu z nas wybiera się jeszcze na letni wypoczynek. A ten czas to bardzo pracowity okres dla policjantów ruchu drogowego. Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg funkcjonariusze realizują akcję "Bezpieczne wakacje 2008".

Kontrole prędkości, przestrzeganie przepisów dotyczących przewożenia najmłodszych, sprawdzanie stanu technicznego pojazdów, eliminowanie z ruchu nietrzeźwych użytkowników dróg, a także tych, którzy zażywają środki odurzające  - to podstawowe założenia policyjnej akcji "Bezpieczne wakacje 2008". Policjanci, w tych miejscach, w których tworzyć się będą korki, np. na trasach dojazdowych do miejscowości turystycznych, będą ręcznie kierować ruchem. Celem jest rozładowanie natężenia ruchu aut.

W zeszłym roku w czasie wakacji doszło do 8 937 wypadków drogowych, w których zginęło 1 052 osób, a 11 826 osób zostało rannych. Przyczyny jak co roku są te same: nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz zmęczenie kierowcy spowodowane przekroczeniem czasu pracy. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać na urlop i bezpiecznie wrócić z wypoczynku.

Informacja o stanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w czerwcu 2008 roku oraz w okresie styczeń - czerwiec 2008 roku

Film Bezpieczne wakacje 2008 na polskich drogach


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Bezpieczne wakacje 2008 na polskich drogach (format flv - rozmiar 8.15 MB)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 13.76 MB)

Nagranie audio O działaniach podejmowanych przez Policję mówi mł. insp. Jacek Zalewski z KGP

Pobierz plik O działaniach podejmowanych przez Policję mówi mł. insp. Jacek Zalewski z KGP (format mp3 - rozmiar 845.33 KB)

Powrót na górę strony