Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali samochodową dziuplę

Data publikacji 31.03.2023

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadzili działania skierowane przeciwko przestępczości samochodowej na terenie Śląska. Stróże prawa zabezpieczyli części pochodzące z kradzionych na terenie Śląska i województwa łódzkiego samochodów. Wartość strat wyrządzonych procederem oszacowano na pół miliona złotych.

Policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości samochodowej z pionu kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach powiązali działalność jednej z firm działającej na terenie Śląska z procederem przestępczości samochodowej. Kryminalni z „samochodówki” wraz z pracownikami katowickiego laboratorium kryminalistycznego oraz będzińskimi policjantami skontrolowali firmę, która zajmowała się demontażem luksusowych samochodów, a następnie odsprzedażą odzyskanych podzespołów. W trakcie prowadzonych działań zabezpieczono kluczowe elementy pojazdów jak karoserie, silniki, skrzynie biegów, które pochodziły z kradzieży samochodów dokonanych na terenie Śląska i województwa łódzkiego. Wartość strat wyrządzona procederem oszacowano na pół miliona złotych. Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie wyjaśniają okoliczności procederu miejscowej firmy.
Warto zaznaczyć, że nabywanie przedmiotów z wątpliwego źródła czasami może spowodować odpowiedzialność karną także dla kupującego. W myśl art. 292 Kodeksu Karnego, czyli tzw. paserstwa nieumyślnego kupującemu grozi kara pozbawienie wolności do dwóch lat. Dlatego zawsze warto sprawdzać źródła, w których nabywamy różne przedmioty, nie tylko części samochodowe - szczególnie z tzw. drugiej ręki.

  • Zdjęcie kolorowe przedstawia zabezpieczoną karoserię samochodową na lawacie.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia elementy karoserii samochodowych leżących na łące.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia części samochodowe składowane obok hali warsztatowej.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia wnętrze hali do demontażu pojazdów.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia regały magazynowe, na których złożone są części do samochodów.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia regał na części samochodowe przy hali do demontażu pojazdów.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia skrzynię biegów.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia silniki samochodowe leżące na kostce brukowej.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia magazyn części samochodowych.
Powrót na górę strony