Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gala finałowa ogólnopolskiego konkursu „Śnieżny Dekalog”

Data publikacji 31.03.2023

W dniu 30 marca br. w siedzibie Komendy Głównej Policji przy ul. Orkana 14 odbyła się gala finałowa wręczenia nagród laureatom konkursu plastyczno-filmowego dla dzieci i młodzieży pn. „Śnieżny Dekalog”. Konkurs, którego partnerami byli: Fundacja PZU, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, a także Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu, został zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Gala była świetną okazją do podsumowania zadań służby prewencyjnej w sezonie zimowym oraz przedstawienia działań profilaktycznych Policji w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Szósta edycja akcji, której celem było promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej, związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach narciarskich, realizowana była na terenie całego kraju od grudnia 2022 r. do marca 2023 r., ze szczególnym nasileniem w rejonach zorganizowanych terenów narciarskich, na których policjanci pełnią służbę.
 
Integralną częścią akcji był ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Zadaniem dzieci i młodzieży w wieku do 16. lat, było zilustrowanie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Na konkurs można było przekazywać prace plastyczne lub max. 60-sekundowe spoty filmowe.

W dniu 16 marca 2023 r. został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs plastyczno-filmowy, na który do Komendy Głównej Policji wpłynęły 923 prace plastyczne oraz 45 spotów filmowych. Jury składające się z przedstawicieli Organizatora oraz Partnerów konkursu wyłoniło spośród przysłanych prac: 2. laureatów prac plastycznych, oraz 6. laureatów spotów filmowych, ponadto przyznało 6 wyróżnień w obydwu kategoriach. Łącznie w konkursie wyróżniono 14 osób.

Oficjalne wyniki konkursu dostępne pod linkiem: https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/229417,Konkurs-Sniezny-Dekalog-rozstrzygniety.html

Nagrody dla laureatów konkursu ufundowali: Komendant Główny Policji, Fundacja PZU oraz Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN. Nagrody wręczył: nadinsp. Roman Kuster Zastępca Komendanta Głównego Policji, insp. Robert Kumor Dyrektor Biura Prewencji KGP,  Pani Jolanta Zabarnik-Nowakowska Prezes Fundacji PZU oraz Pan Maciej Kwiatkowski  przedstawiciel Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, którzy zabrali również głos i serdecznie gratulowali laureatom kreatywności artystycznej i dużej wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa.

Uroczystość uświetniły: pokaz nagrodzonych i wyróżnionych prac konkursowych, pokaz chwytów karabinkiem MSBS wykonany przez policjantów z Kompanii Reprezentacyjnej Policji Oddziału Prewencji Policji w Warszawie oraz wspólna sesja zdjęciowa.

Galę wzbogacił także występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 70 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Monte Cassino w Warszawie, które przygotowały i zaprezentowały wraz z opiekunami przedstawienie edukacyjne pt. „Bezpieczne ferie”.

Po zakończeniu części oficjalnej gali laureaci wraz z opiekunami udali się na lotnisko Bemowo, gdzie mogli nie tylko zobaczyć, ale i wsiąść do policyjnych śmigłowców Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji KGP oraz zwiedzić wieżę kontroli lotów i zapoznać się z pracą kontrolerów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu „Śnieżny Dekalog”, dziękujemy uczestnikom za nadesłane prace i zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnych edycjach.

(Biuro Prewencji KGP)

 • uczestnicy Gali finałowa konkursu siedzą na widowni sali, do uczestników przemawia nadinsp. Roman Kuster Zastępca Komendanta Głównego Policji
 • Zdjęcie z laureatką konkursu
 • Zdjęcie z laureatką konkursu
 • Zdjęcie z laureatami konkursu
 • Zdjęcie z laureatami konkursu
 • Zdjęcie z laureatami konkursu i ich opiekunami
 • Zdjęcie grupowe wszystkich uczestników gali
 • Zastępca Komendanta Głównego Policji przemawia do uczestników gali
 • Pokaz synchroniczny karabinkiem MSBS w wykonaniu dwóch policjantów
 • zastępca komendanta głównego Policji wręcza bukiet kwiatów Pani Prezes Fundacji PZU
 • Przedstawienie profilaktyczne uczniów szkoły podstawowej
 • laureaci konkursu w hangarze oglądają śmigłowiec policyjny
 • laureaci konkursu w hangarze oglądają śmigłowiec policyjny
 • kobieta i trzej mężczyźni stoją przy śmigłowcu
 • laureaci konkursu wraz z opiekunami zwiedzają wieżę kontroli lotów
Powrót na górę strony