Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki natychmiastowej i prawidłowej akcji policjantów ze Zgorzelca nie doszło do tragedii na torach

Dyżurny zgorzeleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, które dotyczyło nastolatki idącej torami. Informacja ta trafiło również do ekspozytury Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym. Każda minuta była niezmiernie istotna, więc do działania natychmiast przystąpili policjanci i prawdopodobnie ich prawidłowa reakcja zapobiegła tragedii. Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało, a młoda dziewczyna trafiła pod opiekę specjalistów.

Około godziny 16.00 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o młodej dziewczynie idącej torami od strony Zgorzelca, która minęła przejście w Jędrzychowicach. Zgłoszenie trafiło również do ekspozytury Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym.

Z uwagi na fakt, że każda minuta mogła odgrywać olbrzymią rolę w tej sytuacji, we wskazany rejon natychmiast pojechał policyjny patrol ze zgorzeleckiej jednostki. Funkcjonariusze jednak nikogo nie zauważyli, postanowili więc sprawdzić dokładnie dalszą część torowiska i po chwili zauważyli z wiaduktu idącą torami postać. Ponieważ znajdowała się w odległości około kilometra, jeden z policjantów pobiegł torami za nią, a drugi pojechał na kolejny przepust kolejowy. Gdy szedł pospiesznie w kierunku dziewczyny, w pewnym momencie usłyszał sygnał ostrzegawczy pociągu.

Zaczął machać rękami i dawać maszyniście sygnały wskazujące na potrzebę zatrzymania składu.

Sytuacja była dynamiczna, nastolatka nie reagowała na wołanie i polecenia policjanta, a gdy usłyszała dźwięk lokomotywy, zatrzymała się i skuliła.

Na szczęście pociąg zatrzymał się kilka metrów od młodej kobiety i w tym momencie funkcjonariusze dobiegli do niej, zabierając ją na najbliższą stację.

Tam już przyjechał Zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał ją i przekazał pod opiekę lekarzy specjalistów do szpitala. Tym razem wszystko skończyło się dobrze.

Pamiętaj, jeżeli zauważysz, że ktoś z Twojego otoczenia jest smutny, przygnębiony, zachowuje się inaczej niż dotychczas lub uważasz, iż jego życie i zdrowie może być zagrożone, zadzwoń niezwłocznie pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której się znajduje.

Jeżeli jesteś w kryzysie emocjonalnym, nie bój się korzystać z pomocy specjalistów i zadzwoń np. pod numer 116 123, który jest bezpłatnym telefonem zaufania dla osób dorosłych, czy też numer 116 111 dla dzieci i młodzieży.

(KWP we Wrocławiu / po)

Film Dzięki natychmiastowej akcji policjantów nie doszło do tragedii

Pobierz plik Dzięki natychmiastowej akcji policjantów nie doszło do tragedii (format mp4 - rozmiar 29.17 MB)

Powrót na górę strony