Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowanie dla policjantów Wydziału Kryminalnego – portfel z dużą gotówką wrócił do właścicielki

Data publikacji 03.04.2023

Kryminalni z Wałcza ustalili sprawcę i odzyskali przywłaszczony portfel, w którym znajdowały się pieniądze w kwocie 10 000 złotych. Pokrzywdzona kobieta przysłała list do Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu ze słowami podziękowań.

Do jednostki policji w Wałczu zgłosiła się pokrzywdzona kobieta, która poinformowała dyżurnego jednostki o przywłaszczeniu jej portfela przez nieznaną osobę. Wiadomo było, że w sakiewce znajdowały się pieniądze w kwocie 10 000 złotych. Pokrzywdzona wskazała miejsce, gdzie mogło dojść do przywłaszczenia mienia.

Podjęte przez kryminalnych czynności doprowadziły do ustalenia zarówno nieuczciwego znalazcy, jak i miejsca ukrycia przywłaszczonych pieniędzy. Kiedy policjanci przybyli do miejsca zamieszkania sprawcy, ten wydał im portfel ale pusty, bez znajdującej się w nim gotówki, twierdząc, że nie było w nim pieniędzy. Funkcjonariusze nie dawali wiary jego wypowiedziom, a mężczyzna w konsekwencji przyznał się, że przywłaszczone pieniądze ukrył w mieszkaniu swojej mamy. Pokrzywdzona kobieta bardzo szybko odzyskała gotówkę.

Podziękowania od mieszkańców są dla policjantów najwyższym wyrazem uznania dla ich codziennego trudu. List, który wpłynął do Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu zawiera słowa uznania dla pracy i zaangażowania wałeckich policjantów. Pisząca podziękowała za szybką pomoc w rozwiązaniu jej problemu.

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony