Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weterani RP i Sympatycy wzięli udział w 100. Komandosa, półmaratonach w Warszawie i Berlinie oraz w Finale CITY TRAIL

Data publikacji 06.04.2023

Weterani RP, projekt Stowarzyszenia Weteranów Działań poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej, integruje poprzez sport środowisko Weteranów i naszych Sympatyków. Ostatnie kilkanaście dni obfitowało w wydarzenia biegowe, w których wzięliśmy udział.

100. Komandosa w Lublińcu, którą przebiegł Biegający Kot Filemon – w planach kolejne biegi do Wielkiego Szlema.

17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i New Balance Bieg na Piątkę – z udziałem Team Podlaski z Koleżankami Małżonkami. Monika, Halina i Katarzyna pobiegły 5 km poniżej pół godziny,  a Piotr, Marcin i Tomek poniżej 2 h. Wiatr, deszcz, momentami śnieg nie sprzyjał biegnącym, i… często uniemożliwiał utrzymanie się za „zającem”.

Kol. Maciej wziął udział w Finał CITY TRAIL Gold 2023 w Lesie Bielańskim. Po udanym sezonie 2022/2023 w olsztyńskiej edycji City Trail i obronie zwycięstwa w kategorii M40-50, powalczył o trofea w ogólnopolskim finale, zajmując końcowo 2. miejsce.

Berlin Half Marathon, to świetnie zorganizowana impreza biegowa. Sprawdziliśmy i potwierdzam. Byliśmy tam wśród ponad 30 tys. biegaczy. W drodze na start, w kolejce miejskiej pozdrawiali nas i oferowali pomoc Polacy. Chłopaki z Podlasia „zeszli” poniżej 2 h. Trasę poprowadzono obok miejsc narodzin nazizmu Reichstagu, miejsca głównej kwatery gestapo, więzienia i kwatery SS, Muzeum Topografii Terroru, Bramy Brandenburskiej, Pomnika/Cmentarza zdobywców miasta w 1945 r., zachowanego fragmentu muru berlińskiego i znanych checkpoint-ów. Biegaczy zagrzewały do biegu liczne orkiestry i berlińczycy. Dzień wcześniej zwiedzaliśmy te miejsca w deszczu, na szczęście nie padało w dniu startu.

Wracając, mieliśmy o czym rozmawiać. W planach kolejne wydarzenia sportowe, których terminy „zachodzą na siebie”, o zbliżającym się Dniu Weterana Działań poza Granicami Państwa i Centralnych Obchodach naszego święta.

(KGP)

  • Widzowie oraz uczestnicy biegu stoją na placu przed budynkiem
  • mężczyźni stoją przed czerwonym banerem, w rękach trzymają numery startowe biegu
  • uczestnicy półmaratonu przed rozpoczęciem biegu
  • uczestnicy półmaratonu w trakcie przygotowań do biegu
  • uczestnicy półmaratonu w trakcie biegu
  • czterech mężczyzn pozuje do zdjęcia, wszyscy ubrani w sportowe w stroje
  • czterech mężczyzn w sportowych strojach pozuje do zdjęcia, każdy z nich na szyi ma medal
  • mężczyzna w trakcie biegu
  • uczestnicy biegu w sportowych strojach
Powrót na górę strony