Aktualności

Jaworscy policjanci zatrzymali pięciu nielegalnych imigrantów

Data publikacji 11.04.2023

W piątkowy poranek, podczas obsługi zdarzenia drogowego, jaworscy policjanci zatrzymali pięciu obcokrajowców. Szybko okazało się, że są to nielegalni imigranci z Sudanu chcący przemieścić się osobowym citroenem na teren Niemiec. Kierowcą pojazdu był 35-letni mieszkaniec Ukrainy, który usłyszał zarzut pomocnictwa w przekroczeniu granicy RP. Nielegalni pasażerowie zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

W piątek (7 kwietnia br.) po godzinie 9:00 jaworscy policjanci zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze relacji Jawor – Złotoryja. Według ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego, 22-letnia mieszkanka Jawora kierując osobowym oplem, nieprawidłowo wykonała manewr wyprzedzania, na skutek czego czołowo uderzyła w prawidłowo jadący pojazd m-ki Citroen, którym podróżowało łącznie 6 osób.

Kierowcą osobowego citroena był 35-latek z Ukrainy. Jak się okazało przewoził on pięciu mężczyzn - obywateli Sudanu, którzy próbowali uciec z miejsca zdarzenia i rozbiegli się po terenie pobliskiej kopalni bazaltu. Na miejsce został skierowany patrol dzielnicowych, który po krótkim pościgu dokonał zatrzymania uciekinierów. Jak się okazało, pasażerami byli nielegalni imigranci, którzy zmierzali w kierunku niemieckiej granicy. Cała szóstka została doprowadzona do jaworskiej jednostki.

Pięciu Sudańczyków zostało przekazanych funkcjonariuszom Straży Granicznej, natomiast 35-letni kierowca osobowego citroena następnego dnia trafił przed oblicze jaworskiego Sądu.

W toku postępowania prowadzonego w trybie przyspieszonym mężczyźnie przedstawiony został zarzut pomocnictwa w przekroczeniu granicy RP. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jaworze jest w toku.

(KWP Wrocław/mg)

Powrót na górę strony