Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oficer dyżurny jadący do służby pomógł w zatrzymaniu pijanego kierowcy

Data publikacji 11.04.2023

Dyżurny zakopiańskiej komendy jadąc do służby, pomógł w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Funkcjonariusz zauważył w Szaflarach mężczyznę za kierownicą volkswagena, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Kierującym okazał się 49-latek, który miał ponad 2.6 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem jadąc do służby na nocną zmianę, zwrócił uwagę na kierowcę volkswagena, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Samochód jadący „zakopianką”, na odcinku od Szaflar raz zwalniał, a raz przyspieszał. Co chwilę kierowca samochodu przecinał oś jezdni. Mundurowy podejrzewając, że kierujący pojazdem może znajdować się pod wpływem alkoholu, telefonicznie powiadomił patrol SPEED zakopiańskiej drogówki, który znajdował się w Białym Dunajcu.

Policjanci przygotowali się do zatrzymania kierującego volkswagenem, natomiast policjant jadący za nim, na bieżąco informował o sytuacji na drodze. W pewnym momencie kierowca volkswagena ostrzegany przez innych kierujących o czekającym patrolu ruchu drogowego, zjechał nagle w boczną uliczkę. Próba uniknięcia kontroli na nic się nie zdała. Policjanci już po chwili zatrzymali kierowcę. W trakcie rozmowy kierujący pojazdem m-ki Volkswagen przyznał się, że tego dnia spożywał alkohol. Wykonane badanie potwierdziło, że 49-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego w swoim organizmie ma blisko 2,6 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za takie nieodpowiedzialne zachowanie grozi kara wysokiej grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę, bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych osób. Reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Ostrzeganie o policyjnym patrolu przez innych kierującychm, w tym przypadku mogło przynieść tragiczne konsekwencje!

(KWP w Krakowie / sc)

Powrót na górę strony