Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

SPEED na drogach wielu powiatów. Cykliczne działania policjantów mazowieckiej drogówki

Data publikacji 12.04.2023

Policjanci z mazowieckiej grupy SPEED w ostatnim czasie patrolowali drogę S7 na terenie powiatów radomskiego, płońskiego, ciechanowskiego i mławskiego. Działania takie policjanci będą prowadzić systematycznie.

W czasie świątecznych wyjazdów, gdy inni jechali na rodzinne spotkania, policjanci z mazowieckiej grupy SPEED wyruszyli na drogi kilku powiatów, żeby wyeliminować z ruchu kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość.  Podczas działań policjanci z mazowieckiej drogówki, którzy znajdują się w strukturach mazowieckiej grupy SPEED, na terenie czterech powiatów kontrolowali pojazdy, których kierowcy przekraczali dozwoloną prędkość. Policjanci nałożyli na kierowców 8 mandatów karnych, a w 2 przypadkach zastosowali pouczenie. Dodatkowo mundurowi badali trzeźwość, a za usterki w pojazdach zatrzymywali dowody rejestracyjne. 

Przypomnijmy, że policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi z SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

Pamiętać należy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Dlatego poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa SPEED, która dyscyplinuje kierowców rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

 Autor: kom. Emila Kosma/WRD KWP

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.76 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony