Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci zlikwidowali ogromną plantację konopi w centrum Legnicy

Ogromne uderzenie dolnośląskich policjantów w narkotykowy biznes. Funkcjonariusze przejęli ponad 32 kg marihuany i zlikwidowali plantację ponad 600 roślin konopi. Do sprawy zatrzymali na gorącym uczynku 48 i 61-latka. Wkrótce mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty.

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z kryminalnymi Komendy Miejskiej Policji w Legnicy od dłuższego czasu pracowali nad sprawą związaną z dwoma mieszkańcami Legnicy, których podejrzewali o udział w procederze narkotykowym. Wnikliwość i zdeterminowanie policjantów pozwoliło im na wytypowanie miejsca, w którym mogły być produkowane narkotyki. Trop doprowadził ich do opuszczonej kamienicy w centrum miasta.

We wtorek późnym popołudniem  funkcjonariusze z Wrocławia i Legnicy przystąpili do realizacji i pojechali pod wytypowany wcześniej adres. Kiedy funkcjonariusze dynamicznie wkroczyli do kamienicy wewnątrz budynku było dwóch mężczyzn. 48 i 61-latek szybko zostali obezwładnieni i zatrzymani. Podczas sprawdzenia pomieszczeń na różnych kondygnacjach funkcjonariusze ujawnili profesjonalną produkcję marihuany. W pokojach, gdzie rosły rośliny, była podłączona specjalna wentylacja, system oświetleniowy oraz suszarki. Rośliny znajdowały się już w dużej fazie wzrostu (ponad 1,5 metra). Z kolei w innych pomieszczeniach znajdowały się sadzonki, rośliny poddane suszeniu oraz skrzynki wypełnione już gotową marihuaną. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 32 kg marihuany oraz 158 gram metamfetaminy i ponad 600 roślin konopi.

Wkrótce policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy doprowadzą mężczyzn do prokuratury, gdzie zostaną przesłuchani i podjęte zostaną dalsze decyzje w sprawie zatrzymanych mieszkańców Legnicy.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

  • Na zdjęciu susz marihuany znajdujący się na czarnych workach.
  • Na zdjęciu metamfetamina znajdująca się w przeźroczystych woreczkach, obok waga i banknoty.
  • Na zdjęciu domowa plantacja marihuany.
  • Na zdjęciu krzewy marihuany oraz materiały do uprawy.
  • Na zdjęciu aparatura wykorzystywana do uprawy konopi.
  • Na zdjęciu krzewy konopi znajdujące się w donicach.
  • Na zdjęciu krzewy marihuany znajdujące się w doniczkach.
  • Na zdjęciu plantacja marihuany.
  • Na zdjęciu susz marihuany znajdujący się w plastikowym pojemniku.

Opis filmu: Nagranie z wnętrza budynku, gdzie w profesjonalnie przygotowanych do uprawy marihuany pomieszczeniach poprowadzona była instalacja oraz rosły rośliny. Na filmie znajdują się rośliny w różnym stadium wzrostu oraz worki z gotowym suszem. Na końcu filmu funkcjonariusz w kamizelce odblaskowej z napisem „Policja” układa związane rośliny w pomieszczeniu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.91 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony