Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policka policjantka po służbie doprowadziła do zatrzymania poszukiwanej

Data publikacji 14.04.2023

Wzorową postawą wykazała się policjantka pełniąca służbę w KPP w Policach. Posterunkowa w czasie wolnym od służby, w trakcie podróży autobusem komunikacji miejskiej na terenie Szczecina, wśród pasażerów rozpoznała poszukiwaną kobietę. Czujność i zaangażowanie polickiej policjantki doprowadziły do zatrzymania kobiety poszukiwanej za kradzieże.

W środowy wieczór, 12 kwietnia 2023 roku policjantka z KPP Police, w czasie wolnym od służby podróżowała autobusem komunikacji miejskiej na terenie miasta Szczecin. W trakcie przejazdu rozpoznała wśród pasażerów poszukiwaną kobietę. Posterunkowa pomimo krótkiego stażu w policji, nie wahała się i niezwłocznie powiadomiła dyżurnego jednostki KPP Police. Funkcjonariuszka obserwowała poszukiwaną i na bieżąco przekazywała jej lokalizację zmierzającemu patrolowi policji ze Szczecina. Gdy na miejsce przyjechała załoga OPI z KP Szczecin Nad Odrą, wspólnie doprowadzili do zatrzymania poszukiwanej kobiety i osadzenia jej w policyjnym areszcie.

Zatrzymana to 23-letnia mieszkanka Polic, która poszukiwana była między innymi za kradzieże. Najbliższe 5 miesięcy spędzi ona w zakładzie karnym.

Na pochwałę zasługuje fakt, że to kolejne zatrzymanie osoby poszukiwanej przez w/w policjantkę, w czasie wolnym od służby. Posterunkowa pomimo młodego stażu, swoją postawą udowodnia, że zatrudnienie w szeregach policji to nie praca, którą kończy się z chwilą wyjścia z komendy, a służba 24 h na dobę. Niebieskiej koleżance składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w służbie.

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony