Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie

Data publikacji 19.04.2023

Funkcjonariusze Referatu Wywiadowczego Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który zamierzał odebrać sobie życie. Z uwagi na realne zagrożenie, policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Funkcjonariusze, w krótkim czasie przybyli pod wskazany adres i w ostatniej chwili uratowali 58-latka. Mundurowi w porę udzielili mu pomocy przedmedycznej i monitorowali jego stan do czasu przyjazdu Pogotowia Ratunkowego.

Funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej otrzymali informacje o mężczyźnie, który zamierza odebrać sobie życie. Natychmiastowe działania w tej sprawie podjęli policjanci Referatu Wywiadowczego.

Policjanci wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie, bo w tym przypadku każda sekunda jest na wagę złota i może zaważyć na ludzkim życiu. Już po chwili byli na miejscu. Na szczęście, w porę zauważyli mężczyznę i w ostatniej chwili udzielili mu pomocy.

Szybka i zdecydowana reakcja wrocławskich policjantów oraz udzielona przez nich pierwsza pomoc przedmedyczna zapobiegły tragedii. Do momentu przyjazdu pogotowia funkcjonariusze nieustannie monitorowali funkcje życiowe 58-latka.

Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć gorsze chwile. Czasem przychodzą nam do głowy myśli, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 702 222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy sami radzić z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą bezpłatnie i anonimowo.

(KWP we Wrocławiu / sc)

  • trzech mężczyzn stoi obok radiowozu
  • uratowany mężczyzna, owinięty kocem termicznym
  • samochód karetki pogotowia
Powrót na górę strony