Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Umowy były zawierane na podstawie fałszywych dokumentów

Data publikacji 20.04.2023

Kolejne 10 osób zatrzymali policjanci CBŚP w ramach sprawy prowadzonej przez wielkopolski pion PZ Prokuratury Krajowej. Śledztwo dotyczy sprowadzanego z Chin taniego sprzętu, który następnie był sprzedawany za pośrednictwem umów leasingowych, jako markowe urządzenia wykorzystywane w medycynie estetycznej. Łącznie w śledztwie występuje już 28 podejrzanych.

Policjanci z Zarządu w Poznaniu CBŚP, pod nadzorem prokuratorów z Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu, od kilku miesięcy ustalają sposób działania zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie popełniali przestępstwa przeciwko mieniu, dokumentom oraz obrotowi gospodarczemu. O sprawie pisaliśmy w materiale pt.: Mogli oszukać firmy leasingowe na 11 mln zł.

W ostatnim czasie w ramach tego śledztwa policjanci CBŚP zatrzymali kolejnych 10 podejrzanych. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że ich rola polegała na zawieraniu umów o leasingi, na podstawie fałszywych dokumentów znacznie zawyżających wartość sprzętu medycznego. Niektórzy wyszukiwali osoby, które potem stawały się leasingobiorcami. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące działania w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw i posługiwania się podrobionymi dokumentami. Na wniosek prowadzącego śledztwo prokuratora, Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto w Poznaniu, wobec trzech podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Łącznie w śledztwie występuje już 28 podejrzanych, którym prokurator zabezpieczył mienie warte ok. 4,7 mln zł, w tym nieruchomości, pieniądze, samochody, a także tak nietypowe mienie, jak sprzęt muzyczny, rękawiczki i maseczki jednorazowe.

(CBŚP)

Powrót na górę strony