Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za oszustwa spędzi 3,5 roku w więzieniu. Za kolejne przestępstwa, w tym powoływanie się na wpływy i wyłudzenie 8,5 mln zł grozi mu kolejne 8 lat

Data publikacji 20.04.2023

W minionym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 39-latka poszukiwanego trzema listami gończymi oraz zarządzeniem sądu. 39-latek ma do odbycia karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został skazany między innymi za oszustwa i wystawianie podrobionych faktur. Jest także podejrzany o kolejne przestępstwa, w tym powoływanie się na wpływy w różnych instytucjach, w tym wyłudzenie 8,5 mln zł., za które grozi mu kolejne 8 lat więzienia.

Praca policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, którzy specjalizują się w poszukiwaniu osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, pozwoliła na ustalenie, gdzie ukrywa się poszukiwany listami gończymi mężczyzna. 39-latek bezskutecznie próbował zacierać za sobą ślady oraz mylić tropiących go kryminalnych.  

Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali poszukiwanego mężczyznę na jednej z ulic Gdańska. Dzięki zdobytym informacjom policjanci dokładnie wiedzieli, gdzie ukrywa się 39-latek. Kryminalni zauważyli go, gdy wychodził z budynku. Mężczyzna na widok interweniujących policjantów zaczął uciekać. Policjanci po krótkim pościgu bardzo szybko obezwładnili i zatrzymali poszukiwanego.

39-latek poszukiwany był łącznie aż trzema listami gończymi oraz zarządzeniem sądu. Dwa z nich dotyczyły wystawiania podrobionych faktur i oszustw, za które sąd skazał go na 3,5 roku więzienia. Trzeci list gończy wystawiony przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie dotyczył kolejnego przestępstwa. Mężczyzna jest podejrzany o to, że wspólnie z innymi osobami, obiecując udzielić korzyść majątkową, w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji państwowej, wyłudził 8,5 mln zł.

Policjanci przeszukali miejsce, w którym się ukrywał. Funkcjonariusze zabezpieczyli w nim około 16 tysięcy złotych, dwa telefony, laptop, dysk przenośny oraz samochód, który użytkował 39-latek. Przedmioty zostały zabezpieczone jako dowody w trwającym śledztwie.

Mężczyzna został doprowadzony przez policjantów do aresztu. Ma do odbycia karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Za przestępstwo wyłudzenia grozi mu kolejne 8 lat.

 

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony