Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złotoryjscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprowadzenie dziecka

Data publikacji 21.04.2023

Kryminalni ze Złotoryi zatrzymali 42-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym, wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Mińsku Mazowieckim. Mężczyzna był poszukiwany w związku z uprowadzeniem osoby małoletniej poniżej 15 roku życia. Wobec 42-latka sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zatrzymali 42-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, który był poszukiwany listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Mińsku Mazowieckim w związku z postanowieniem tamtejszego sądu o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania i doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego.

Mężczyzna podejrzany o uprowadzenie osoby małoletniej poniżej 15 roku życia, przez dłuższy czas ukrywał się przed organami ścigania. Kilka dni temu został zatrzymany na terenie Złotoryi, a razem z nim przebywało zaginione dziecko. 42-latek został tymczasowo aresztowany, a dziecko trafiło pod opiekę matki.

Dalsze czynności w sprawie będzie prowadzić Prokuratura Rejonowa w Mińsku Mazowieckim. Uprowadzenie lub pozbawienie wolności osoby małoletniej do 15 roku życia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony