Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

#POMAGAMYICHRONIMY Łosiccy dzielnicowi, narażając własne życie, wspólnie ze strażakami uratowali osoby z płonącego domu

Data publikacji 24.04.2023

Policjanci z Łosic w niedzielę zostali wezwani do pożaru drewnianej części domu jednorodzinnego. Wspólnie ze strażakami, wynieśli poszkodowaną kobietę, ponieważ nie była w stanie sama wydostać się ze śmiertelnej pułapki. Błyskawiczna reakcja na wezwanie pozwoliła zapobiec tragedii. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach st. sierż. Piotr Jaszczuk i sierż. Hubert Kucharczyk swoją postawą udowodnili, że kiedy zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie nie wahają się i z narażeniem własnego życia, ratują drugiego człowieka.

W niedzielny poranek, 23 kwietnia 2023 roku dzielnicowi z Komendy Powiatowej w Łosicach otrzymali informację o pożarze jednego z domów jednorodzinnych w Łosicach przy ul. Moniuszki. Biorąc pod uwagę realne zagrożenie życia i zdrowia domowników natychmiast udali się na miejsce. Już po zaledwie 2 minutach od zgłoszenia mundurowi byli na miejscu pożaru, gdzie zastali gaszących, palący się budynek strażaków.

Ogniem objętych było wiele pomieszczeń domu, w środku panowała wysoka temperatura i duże zadymienie. Policjanci ustalili, że w środku znajdują się jeszcze dwie kobiety, które z uwagi na odciętą drogę ewakuacji nie mogły się wydostać z płonącego budynku. Pierwszą z kobiet strażacy przy pomocy drabiny ewakuowali z okna na pierwszym piętrze. Liczyła się każda sekunda, gdyż ogień szybko się rozprzestrzeniał. Kobieta krzyczała, że na parterze budynku znajduje się jej mama, która nie może sama wydostać się ze swojego pokoju. W tej sytuacji łosiccy funkcjonariusze, kierując się ideą policyjnej roty ślubowania, szybko pobiegli na tyły budynku i wspólnie ze strażakami weszli. W środku panowała wysoka temperatura i mocne zadymienie. Mundurowi z narażeniem własnego życia i zdrowia wspólnie ze strażakami wynieśli uwięzioną kobietę. 87-latka była już podtruta żrącym dymem. Szybko została przekazana pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego.

Na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej, które ugasiły pożar, nim objął on cały budynek, a następnie oddymiły pomieszczenia. Policjanci ustalili, że ogień wybuchł najprawdopodobniej z powodu zwarcia instalacji elektrycznej w drewnianej przybudówce. Poszkodowana 87-latka i jej 56-letnia córka zostały przez medyków przewiezione do szpitala.

St. sierż. Piotr Jaszczuk i sierż. Hubert Kucharczyk dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach udowodnili swoją postawą, że kiedy zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie nie wahają się i z narażeniem własnego życia, ratują drugiego człowieka. Dzięki współpracy oraz szybkim i zdecydowanym działaniom udało się uniknąć tragedii, a poszkodowane kobiety wyszły cało z płomieni.

(KWP w Radomiu / sc)

  • umundurowany policjant na tle logo z gwiazdą policyjną
  • umundurowany policjant na tle logo z gwiazdą policyjną
  • spalony dom jednorodzinny
  • wnętrze spalonego domu jednorodzinnego
  • wnętrze spalonego domu jednorodzinnego
  • wnętrze spalonego domu jednorodzinnego
Powrót na górę strony