Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w porę odnaleźli mężczyznę

Data publikacji 24.04.2023

Błyskawiczne i przemyślane działanie dyżurnego oraz bardzo dobra znajomość terenu, pomogła zapobiec tragedii. Policjanci w porę odnaleźli mężczyznę będącego w kryzysie emocjonalnym, który trafił pod opiekę specjalistów. Pamiętajmy! Gdy widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy, natychmiast dzwoń pod numer alarmowy 112.

W minionym tygodniu (19.04.2023) około godziny 22.00 dyżurny golubsko-dobrzyńskiej policji otrzymał informację od mundurowych z Gdańska o zaginięciu osoby. Zaniepokojona rodzina zgłosiła, że ich bliski ma myśli samobójcze. Mężczyzna wyjechał w nieznanym kierunku. Funkcjonariusze z Gdańska ustalili, że może on przebywać na terenie jednej z miejscowości w powiecie golubsko-dobrzyńskim. Informacja ta niezwłocznie trafiła do wszystkich patroli.

Niestety na tym obszarze znajduje się dużo domków letniskowych i jezioro, nie było czasu na sprawdzanie każdego z nich, ponieważ osoba ta potrzebowała natychmiastowej pomocy.

Aspirant sztabowy Piotr Gąsiorowski dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu, starał się pozyskać dodatkowe informacje na temat pobytu mężczyzny, aby wspomóc patrole w terenie. Dzięki tym przemyślanym działaniom już po kilkunastu minutach doskonale wiedział, gdzie należy skierować karetkę pogotowia i patrole policji.

Na szczęście, policjanci w porę odnaleźli mężczyznę, który trafił pod opiekę specjalistów.

Pamiętajmy! Gdy widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy, natychmiast dzwoń pod numer alarmowy 112.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony