Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

II miejsce dla dolnośląskich przewodników psów służbowych

Data publikacji 24.04.2023

Na terenie Republiki Czeskiej w dniach 17-21 kwietnia odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Przewodników Psów Służbowych. W zawodach udział wzięli dolnośląscy policjanci ze swoimi czworonożnymi partnerami, zajmując drugie miejsce w pięciodniowych zmaganiach.

W dniach 17-21 kwietnia br. na terenie Republiki Czeskiej odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Przewodników Psów Służbowych, w których wzięli udział funkcjonariusze Policji z Polski, Republiki Czeskiej, Niemiec i Słowacji.

Polskę reprezentowali asp. Paweł Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Górze – przewodnik psa służbowego MAKS oraz mł. asp. Mateusz Jankowski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przewodnik psa służbowego MIG.

Podczas oieciodniowej rywalizacji przewodnicy musieli zaprezentować posłuszeństwo psa, tropienie śladów ludzkich, wyszukiwanie przedmiotów w terenie, wyszukiwanie osób w pomieszczeniach i w terenie, obronę przewodnika przed agresywnym atakiem przeciwnika oraz pościg za pozorantem.

Na drugim miejscu uplasowali się nasi koledzy — asp. Paweł Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Górze i mł. asp. Mateusz Jankowski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wraz z czworonożnymi funkcjonariuszami. Mundurowi otrzymali dyplomy oraz puchar, natomiast psy służbowe zapas suchej karmy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów służbowych.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Na zdjęciu policjant zakładający gratulacje i przekazujący puchar jednemu z przewodników psów stojącego z psem. Obok stoi inny przewodnik z psem
  • Na zdjęciach przewodnicy psów wraz z psami, trzymający w rękach dyplom i puchar
  • Na zdjęciu przewodnicy psów podczas zawodów
Powrót na górę strony