Aktualności

Pamiętamy!

Data publikacji 01.05.2024

Nasz Kolega młodszy aspirant Adam Rekowski zginął na służbie 2 lata temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

Młodszy aspirant Adam REKOWSKImłodszy aspirant Adam Rekowski
ur. 1981 r.zm. 2022 r

referent Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie

Służbę w Policji rozpoczął 15 października 2013 r. Na stanowisku kursanta ogniwa patrolowo-interwencyjnego wydziału prewencji i ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie. W okresie od listopada 2013 r. do października 2016 r. pełnił służbę jako kursant, policjant, a następnie referent zespołu ruchu drogowego wydziału prewencji i ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie. 1 stycznia 2017 r. mianowany na stanowisko referenta wydziału ruchu drogowego w tej jednostce.

Był policjantem dyspozycyjnym, zdyscyplinowanym i sumiennym. Powierzone obowiązki wykonywał w sposób profesjonalny i z należytą starannością. Dzięki wszechstronnej znajomości przepisów z dziedziny ruchu drogowego oraz dużej wiedzy i doświadczeniu w tym obszarze osiągał bardzo dobre wyniki w służbie, za które był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. Chętnie podejmował się dodatkowych zadań. Dał się poznać jako osoba życzliwa, a inni policjanci zawsze mogli liczyć na jego wsparcie i pomoc.

Podczas służby 1 maja 2022 r. jechał pojazdem uprzywilejowanym – motocyklem z wykorzystaniem sygnałów świetlnych i dźwiękowych – w celu udzielenia pomocy na miejscu wypadku, w którym poszkodowaną była nastoletnia rowerzystka. Jadąc na miejsce zdarzenia, zginął tragicznie w wypadku drogowym w miejscowości Wierzchowo-Dworzec.

Pośmiertnie mianowany na stopień młodszego aspiranta policji oraz odznaczony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji złotą odznaką „zasłużony policjant”.

(KGP)

Powrót na górę strony