Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Razem w służbie, razem po służbie. Ojciec i syn zatrzymali poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 26.04.2023

Na co dzień służą w Komisariacie Policji w Iłowej. Aspirant sztabowy Andrzej Stróżyk pełni obowiązki komendanta, natomiast jego syn posterunkowy Mateusz Stróżyk jest funkcjonariuszem ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Będąc na urlopie, rozpoznali mężczyznę, który od blisko dwóch lat był poszukiwany listem gończym. Policjanci zatrzymali go, a następnie przekazali funkcjonariuszom, którzy byli w służbie. Zatrzymany 34-letni mężczyzna był poszukiwany za kradzieże z włamaniem.

W poniedziałek (24 kwietnia) policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej aspirant sztabowy Andrzej Stróżyk oraz jego syn posterunkowy Mateusz Stróżyk, będąc w czasie wolnym od służby zauważyli mężczyznę, którego rozpoznali jako osobę poszukiwaną. Według ich ustaleń mężczyzna ten miał być poszukiwany od 2021 roku listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Żaganiu. 34-latek od dwóch lat przybywał za granicą i nie było z nim kontaktu. Policjanci, mimo czasu wolnego , postanowili działać od razu. Dokonali zatrzymania mężczyzny, a następnie przekazali go funkcjonariuszom, którzy byli w służbie. W trakcie wykonywania dalszych czynności potwierdzono, że zatrzymany 34-letni mieszkaniec Gozdnicy był poszukiwany za liczne kradzieże z włamaniem.


Dzięki dobremu rozeznaniu w terenie, szybkiej i zdecydowanej reakcji, ukrywający się od blisko dwóch lat mężczyzna trafił w ręce organów ścigania. Zachowanie policjantów z Iłowej kolejny raz potwierdza, że niezależnie od tego, czy na służbie, czy też poza służbą, policjantem jest się zawsze.
 

sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Powrót na górę strony