Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 26.04.2023

Zakaz do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 39-letni mieszkaniec powiatu makowskiego, który poruszał się ciągnikiem rolniczym po drodze publicznej. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariusza z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim w czasie wolnym od służby.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (24.04.2023) po godzinie 19.00 w miejscowości Zalesie. Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim w czasie wolnym od służby zauważył jadący przed nim ciągnik rolniczy, którego kierujący nie utrzymywał prostolinijnego toru jazdy. Policjant, podejrzewając, że kierujący pojazdem może być pijany, zatrzymał pojazd. W rozmowie z kierowcą od razu wyczuł silną woń alkoholu i natychmiast wyjął kluczyki ze stacyjki. Jednocześnie o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego, który na miejsce skierował patrol policji. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krasnem potwierdzili, że 39-letni mieszkaniec powiatu makowskiego kierował pojazdem mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami.

Teraz nieodpowiedzialny 39-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony